Kategoriler
Allah incil isa

Müslümanlar Beyan Eder: “Üçlübirlik Kelimesi İncil’de Bulunmaz!”

Yorumunuzu Emaille GönderinizYolcu216@gmail.com

Müslümanlar sıklıkla iddia eder: “Üçlübirlik kelimesi İncil’de bulunmaz!” Bu doğru ise, Hıristiyanlar Üçlübirlik doktrinine nasıl inanabilir? Allah’ın sözünde açıkça öğretilmeyen birşeye inanabilir miyiz?

Üçlübirlik Kelimesi İncil’de Bulunmaz

Üçlübirlikkelimesinin İncil’de hiçbir yerde olmadığı doğrudur. Bu gerçeği ilk kez duyduğumda, biraz şaşırdım ve araştırmaya başladım. Elbetteki, Üçlübirlik kadar temel bir öğretiş Allah’ın Sözünde olurdu, değil mi?

Sınırsız Kuvvet, Tevhid (Birlik) ve Şehadet

İnsanların saygıdeğer kutsal kitaplarında bulunmadığına inandığı diğer doktrin örnekleri vardır.

1.HıristiyanlarAllah’ın sınırsız kuvvetine (mutlak güce sahip) ve Sonsuz bilgisine (her şeyi bilen) inanır. Bu iki kelimenin İncil’de olmamasına rağmen, fikirler açıktır“. . . Tanrı yüreğimizden daha büyüktür ve her şeyi bilir”(İncil, 1 Yuhanna3:20). “. . . Bütün insanlığın Tanrısı Rab benim. Var mı yapamayacağım bir şey?” (Peygamberleri Kitabı, Yeremya32:27).

2.Tüm İslam öğretisi Tevhid (Allah’ın birliği) doktrinine bağlıdır. O öğretiş,İslami inanç için gereklidir. Fakat Arapça Kur’anda, Tevhid kelimesi hiçbir yerde bulunmaz! Tevhid kelimesinin orada olmamasına rağmen, kavram açıktır-Allah’tan başka tanrı yoktur “. . . Benden başka ilah yoktur, o halde bana kulluk edin”(Kr. 21:25). “. . . tanrınızın tek tanrı olduğu . . .”(Kr. 41:6). Allah’ın birliği öğretişininİslam’ın parçasıolmadığını kimse iddia edemez, değil mi?

3.Şehadet de Müslümanlar için olağanüstü önemlidir. Kişi ciddi bir şekilde şehadet ederse müslüman olur. Aileler çocuklarına genç yaştan itibaren şehadeti öğretir.Ancak, şehadet Kur’an’da bulunmaz! Yine de, her Müslüman şehadetin doğru olduğuna ve Müslüman olmanın yolu olduğuna inanır.

Buradaki üç örnek hakkındaki düşüncelerinizi bize gönderin.

Tanrı’nın Sözü Üçlübirliği Öğretir

Araştırma yaptıktan sonra, din öğretmenleriyle hem fikir oldum. O özel kelime Tanrı’nın Sözünde kullanılmasa da, kavram kanıt ve gerçek olabilir.Tevrat, Zebur ve İncili baştan sona okursanız, Üçlübirlik kavramı çok açıktır. İsa Mesih ilahi’dir. O, hastaları iyileştirdi, ölüleri diriltti, günahları bağışladı ve Allah ile bir olduğunu iddia etti.“Baba ve Ben biriz. . . Seni iyi işlerden ötürü değil, küfrettiğin için taşlıyoruz! … Tanrı olduğunu ileri sürüyorsun.”(Incil, Yuhanna10:30, 33).

İsa dünya üzerinde yaşarken Tanrılığını kanıtladı. O, Tanrı olduğundan, günahlarınızı bağışlayabilir ve bağışlamak için isteklidir. İsa’nın tüm günahlarınızın bağışlanmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz!Allah’ın yolunu öğrenmek istiyorsanız, İsa, İslam ve Fatiha üzerine haftalıkbülteni almak için lütfen bu link’itıklayınız.

DERİN DÜŞÜNME İÇİN SORULAR

1.Bu yazıyı okumadan önce, İncil’deki Üçlübirlik doktrini hakkındakidüşünceniz neydi?

2.Tevhid kelimesinin ve Şehadetin iki cümlesinin Kur’an’da bulunmaması gerçeği hakkında düşünceniz nedir?

3.Üçlübirlik öğretisini kişisel olarak daha önce incelediniz mi? Eğer onu birisiyle incelemek isterseniz, lütfen bizimle iletişimegeçiniz

Yorumunuzu Emaille GönderinizYolcu216@gmail.com